Yeni tanıtılan bu oyun konsolları herkesin gönlünü çalacak gibi duruyor

AYANEO, Gameboy tarzında tasarladığı yeni retro oyun cihazı Pocket DMG hakkında yeni detayları bir basın bülteni ile açıkladı. AYANEO Pocket DMG, Android işletim sistemine sahip premium bir oyun cihazı olarak mevcut üst düzey modellerle rekabet etmeyi hedefliyor. Qualcomm Snapdragon G3X Gen 2 işlemcisi ve OLED ekranı ile dikkat çeken cihaz, rakiplerinden farklı bir kontrol düzeni sunuyor.

Pocket DMG‘nin ilk tanıtımı Kasım 2023’te yapıldı. Yeni yayınlanan tam uzunlukta bir görsel ve cihazın ana özellikleri de ortaya çıktı. Pocket DMG, dikey bir retro oyun cihazı olarak Analogue Pocket ve Anbernic RG405V gibi modellerle benzerlik gösteriyor. 3.92 inç boyutunda, 1.240 x 1.080 piksel çözünürlüğe ve 419 PPI yoğunluğa sahip OLED ekranı, mevcut retro oyun cihazları arasında en canlı görüntüleri sunuyor.

Yeni tanıtılan bu oyun konsolları herkesin gönlünü çalacak gibi duruyor

Snapdragon G3X Gen 2 çipi, AYANEO Pocket DMG‘nin öne çıkan özelliklerinden biri. AYANEO Pocket S modelinde de kullanılan bu işlemci, Pocket DMG’nin çoğu oyunu emüle edebilmesini sağlıyor. Ancak, yeni Pocket DMG’de tek bir joystick bulunuyor. Şirket, bu eksikliği joystickin yer aldığı dokunmatik bir alan ile telafi etmeyi umuyor.

AYANEO, Pocket DMG‘nin piyasaya çıkış tarihi veya fiyatı hakkında henüz bilgi vermedi. Ancak, bu yeni amiral gemisi retro oyun cihazının yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x