Zafer Partisi il ve ilçe başkanı gözaltına alındı

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Hacı Ali Demirkaya ve Samandağ İlçe Başkanı Suphi Yıldız, sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alınan Demirkaya ve Yıldız, polis tarafından Ankara’ya götürüldü.

Hacı Ali Demirkaya ile Suphi Yıldız’ın sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ ve ‘halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçlamasıyla gözaltına alındığı ifade edildi.

GÖZALTINA ALINIRKEN PAYLAŞIM YAPTI

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Hacı Ali Demirkaya, sosyal medya hesabından gözaltına alındığını duyurarak, “Hakkımda çıkarılan gözaltı kararı gereği emniyete götürülüyorum. Alnımız ak, başımız dik! Zafer inananların ve savaşanların olacak!” dedi.

ÖZDAĞ: VAZGEÇMEM

Gözaltı kararına tepki gösteren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Hatay, Arap toprağıdır diyen imama soruşturma yok. Halkı büyükelçilik basmaya, mağazaları yakmaya, polisleri dövmeye kışkırtanlara soruşturma yok. Ama Hatay/Samandağı’nda yaşayıp selefi örgütlerin tehditleri altında Hatay’ı savunan kurucu ilçe başkanımız Suphi Yıldız ve Kayseri il başkanımız avukat Hacı Ali Demirkaya gözaltına alınıyor. Eğer ‘Ümit Özdağ, sığınmacılar konusunda sen de susmaz isen seni tutuklarız’ mesajı veriyorsanız, tekrar altını çizeyim: Öldürmeden vatan savunmasından vazgeçmem. Atatürk’ün izinde ailemizi ve vatanımızı savunacağız…

Hacı Ali Demirkaya kardeşim, söyle dikkatli sürsünler. Daha iktidardan indireceğiniz AK Parti, vatanlarına yollayacağımız 13 milyon sığınmacı ve kaçak var sırada.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir